15.09.2020

Suzuki Swace debiutuje w Europie

Suzuki wprowadza na rynek nowy model Swace – stylowe, wszechstronne kombi o atletycznym wyglądzie, oferujące wysoki komfort podróżowania i niskie zużycie paliwa dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii hybrydowej.

Swace jest drugim modelem dostarczonym dla Suzuki w ramach umowy o współpracę z Toyota Motor Corporation. Pierwsze egzemplarze Suzuki Swace trafią na europejski rynek pod koniec roku.

Najważniejsze cechy modelu Swace
Dynamiczna i atletyczna stylizacja nadwozia Zaprojektowany z nisko położonym środkiem ciężkości, Swace wyróżnia się szeroką sylwetką z mocno zaznaczonymi liniami nadwozia ukierunkowanymi ku tyłowi, zestawionymi ze sportowym przednim pasem, dynamicznie zaprojektowanymi reflektorami LED i wydatną osłoną chłodnicy o strukturze plastra miodu.

Wszechstronne wnętrze
Zaprojektowane z myślą o komforcie i praktyczności, wnętrze oferuje otwartą i wygodną przestrzeń dla pasażerów oraz bagażnik o dużej pojemności, dostosowany do różnych stylów życia i potrzeb.

Zaawansowane osiągi hybrydowe
Zapewniając optymalny rozdział mocy pomiędzy silnikiem spalinowym i elektrycznym, w zależności od warunków jazdy, wyrafinowany układ hybrydowy zapewnia bezpośrednią i bardzo dynamiczną reakcję na przyspieszenie przy zachowaniu niskiego zużycia paliwa i emisji CO2.

Dynamiczna i atletyczna stylizacja nadwozia
Wygląd zewnętrzny Swace łączy stateczną i funkcjonalną stylistykę kombi ze sportową estetyką.

Nisko osadzona sylwetka, skondensowane proporcje górnej części nadwozia i poszerzone błotniki zapewniają stabilność na drodze, a dynamiczne, opływowe linie szyb i ramion nadają atletycznej postury.

Wyjątkowy wygląd przedniego pasa skupia się wokół reflektorów LED i wydatnej osłony chodnicy z wypełnieniem o strukturze plastra miodu. Reflektory i górna część osłony chłodnicy są umieszczone w jednej linii, aby podkreślić sportowy i stateczny wygląd, podczas gdy zderzak, dolna część osłony i oprawa świateł przeciwmgłowych są umieszczone blisko jezdni, co dodatkowo podkreśla solidną postawę samochodu.

Stylistykę nadwozia dopełniają relingi umożliwiające łatwy montaż bagażnika dachowego, dodatkowe przetłoczenia tylnych drzwi, wykonanych z lekkich kompozytów w celu zwiększenia oszczędności paliwa oraz 16-calowe felgi aluminiowe o sportowym wyglądzie.

Kolory nadwozia
Swace jest dostępny w palecie siedmiu kolorów nadwozia: White Pearl Crystal Shine, Super White, Precious Silver, Black Mica, Dark Blue Mica, Phantom Brown Metallic i Oxide Bronze Metallic.

Wszechstronne wnętrze
We wnętrzu Swace dominuje filozofia „mniej znaczy więcej”, która łączy intuicyjny i elegancki wystrój wnętrza, zapewniający przestronność, komfort i praktyczność.

Poczucie przestronności w kabinie pasażerskiej Swace podkreśla szeroki kokpit zbudowany z ciągłych linii, które dynamicznie schodzą się w kierunku drzwi. Połączenie miękkich materiałów i chromowanych lub srebrnych elementów w całej kabinie podkreśla wysoką jakość i elegancję wnętrza.

Funkcjonalność wnętrza
Swace jest wyposażony w urządzenie multimedialne z 8-calowym ekranem dotykowym, tunerem radiowym AM/FM/DAB, funkcją Bluetooth® i przyciskami sterowania umieszczonymi na kierownicy. Urządzenie obsługuje technologię Apple CarPlay (dla iPhone), a także Android Auto ™ i MirrorLink ™ (dla kompatybilnych smartfonów).

W przednim schowku umieszczonym pod kokpitem zainstalowano bezprzewodową podkładkę ładująca Qi dla smartfonów. W zasięgu kierowcy i przedniego pasażera znajdują się również dwa porty USB i wejście AUX.

Wyposażenie wnętrza obejmuje ogrzewanie kierownicy i przednich foteli, układ klimatyzacji z technologią S-FLOW (funkcja wykrywania pasażerów) oraz nastrojowe oświetlenie LED w całej kabinie.

Wysoki komfort
Kabina pasażerska oferuje wszechstronność, spełniając oczekiwania użytkowników prowadzących aktywny styl życia. Duża odległość (928 mm) pomiędzy przednimi i tylnymi siedziskami zapewnia komfort porównywalny z samochodami z wyższych segmentów. W kabinie pasażerskiej znajdują się wygodne schowki, które zapewniają dużo miejsca na przechowywanie drobnych przedmiotów, takich jak telefony i napoje, w pierwszym i drugim rzędzie.

Bagażnik
Przestrzeń bagażowa o pojemności 596 litrów zapewnia sporo miejsca na przedmioty codziennego użytku oraz walizki podróżne o największych rozmiarach. Aby zwiększyć funkcjonalność bagażnika, system podwójnej, składanej podłogi pozwala obniżyć dno bagażnika i skutecznie zwiększyć możliwości ładunkowe. Spód obracanej podłogi jest wykończony specjalnym materiałem antypoślizgowym odpornym za zabrudzenia. Za pomocą specjalnej dźwigni można jednym ruchem złożyć tylne oparcia i rozszerzyć bagażnik o dodatkową płaską przestrzeń. W razie potrzeby roleta bagażnika skutecznie osłoni wszystkie przewożone przedmioty. Lista wyposażenia obejmuje automatyczne oświetlenie bagażnika oraz gniazdo 12V.

Zaawansowane osiągi hybrydowe
Układ hybrydowy w modelu Swace łączy mocny silnik elektryczny z silnikiem benzynowym o pojemności 1,8-litra, specjalnie zaprojektowanym na potrzeby tego połączenia, gwarantując płynną jazdę z dynamicznym przyspieszaniem połączonym z niskim zużyciem paliwa i emisją CO2. Układ hybrydowy napędza Swace za pomocą silnika elektrycznego, silnika spalinowego lub obu jednostek jednocześnie, w zależności od warunków jazdy.

Tryb jazdy EV
Wykorzystując dużą moc silnika elektrycznego i pojemność akumulatora, Swace umożliwia jazdę w trybie EV. W tym trybie pojazd jest napędzany wyłącznie silnikiem elektrycznym zasilanym z akumulatora. Tryb EV może być używany do pokonywania krótkich dystansów bez obaw o hałas czy emisję. Sprawdzi się podczas bezgłośnego i bezemisyjnego przemieszczania po drogach osiedlowych, parkingach lub garażach podziemnych.

Wysoki komfort jazdy
Swace oferuje płynną, komfortową jazdę i stabilne, responsywne właściwości jezdne, które wspomaga nisko położony środek ciężkości i precyzyjnie zestrojone zawieszenie. Dynamiczny, nisko osadzony profil nadwozia i lokalizacja akumulatora pod tylnymi siedzeniami skutecznie obniżają środek ciężkości, co przekłada się na zmniejszenie przechyłów nadwozia w zakrętach, poprawia stabilność i płynność jazdy. Przednie zawieszenie z kolumnami MacPhersona i tylne zawieszenie z podwójnymi wahaczami zapewniają doskonałą stabilność prowadzenia i wysoki komfort jazdy. Aby zapewnić jeszcze lepsze właściwości jezdne, kierowca ma możliwość wyboru jednego z trzech trybów jazdy, w zależności od preferencji lub aktualnych potrzeb.

Wybór trybów jazdy
Funkcja wyboru trybu jazdy umożliwia kierowcy dostosowanie osiągów pojazdu do warunków jazdy. Swace umożliwia wybór trzech trybów: NORMAL, ECO i SPORT.

Tryb NORMAL: zapewnia najlepszy kompromis pomiędzy dynamicznymi osiągami, komfortem jazdy, stabilnością i oszczędnością paliwa. Najlepiej sprawdza się podczas codziennego użytkowania. Tryb ECO: wspomaga przyspieszanie w sposób przyjazny dla środowiska, jednocześnie dbając o jak najniższe zużycie paliwa. Reakcja przepustnicy jest łagodniejsza, a użycie klimatyzacji jest minimalizowane. Ten tryb sprawdzi się najlepiej podczas miejskiej jazdy i częstego hamowania oraz postojów. Tryb SPORT: zarządza układem hybrydowym pod kątem mocnego i dynamicznego przyspieszania. To odpowiedni tryb dla kierowców poszukujących dynamicznej reakcji na gaz, w szczególności podczas jazdy po krętych drogach.

Inteligentne systemy bezpieczeństwa
Wyposażony w zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, Swace zapewnia podczas każdej podróży wysoką pewność prowadzenia, a także spokój podróżowania dla kierowcy i pasażerów.

Simple-Intelligent Parking Assist (S-IPA) – Asystent parkowania
S-IPA wspomaga kierowcę podczas wjeżdżania tyłem na miejsce parkingowe, parkowania równoległego lub wyjeżdżania z miejsca parkingowego. Podczas wykonywania manewru automatycznie steruje układem kierowniczym, ostrzegając kierowcę sygnałami dźwiękowymi i wizualnymi. System wykorzystuje czujniki ultradźwiękowe do wykrywania przeszkód i umożliwia dokładne parkowanie nawet w ciasnych przestrzeniach.

Pre-Collision System (PCS) – Układ reagowania przedkolizyjnego
System PCS pozwala zapobiegać kolizjom z innymi pojazdami, pieszymi i rowerzystami, monitorując drogę przed pojazdem wykorzystując radar milimetrowy i kamerę monoskopową. W razie potrzeby system może wspomagać hamowanie lub zaaplikować automatyczne hamowanie awaryjne.

Lane Tracing Assist (LTA) - Asystent utrzymania pasa ruchu
Gdy układ LTA wykryje ryzyko niezamierzonego opuszczenia pasa ruchu (na drodze ekspresowej lub oznakowanej drodze publicznej), wspomaga sterowanie w celu utrzymania prawidłowej pozycji na drodze.

Road Sign Assist (RSA) - Układ rozpoznawania znaków drogowych
System korzysta z kamery rozpoznającej znaki drogowe. Po wykryciu znaku wyświetla ikonę na wielofunkcyjnym wyświetlaczu.

Dynamic Radar Cruise Control (DRCC) - Inteligentny tempomat adaptacyjny
DRCC automatycznie utrzymuje odległość od poprzedzającego pojazdu, włączając całkowite zatrzymanie w sytuacji, gdy poprzedzający pojazd zatrzyma się i podąża za nim po ponownym ruszeniu.

Blind Spot Monitor (BSM) - System monitorowania martwego pola w lusterkach
System ostrzega kierowcę o wykryciu pojazdu znajdującego się w martwym polu poza widocznością kierowcy i wyświetla ostrzeżenie na odpowiednim lusterku bocznym.

Rear Cross Traffic Alert (RCTA) - Ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu
RCTA pomaga kierowcy uniknąć kolizji podczas wyjeżdżania tyłem z miejsc parkingowych o ograniczonej widoczności. Gdy układ wykryje pojazd zbliżający się w martwym punkcie z tyłu, ostrzega kierowcę dźwiękowo i wizualnie i przekazuje informację o położeniu zbliżającego się pojazdu.

eCall
Jeśli pojazd uczestniczył w wypadku drogowym, system eCall automatycznie poinformuje służby ratownicze o zdarzeniu przekazując dokładną lokalizację pojazdu.

Elektryczny hamulec postojowy (tryb Hold)
Po zatrzymaniu pojazdu, na przykład na czerwonym świetle, elektryczny hamulec postojowy podtrzymuje ciśnienie w układzie hamulcowym, aby zapobiec przesunięciu pojazdu do przodu lub do tyłu, do momentu aż kierowca wciśnie pedał przyspieszenia.

16.05.2024

Wielki powrót Suzuki Road Show, którego gwiazdą będzie nowy Swift

21 maja startuje cykl pokazów Nowy Swift Roadshow w autoryzowanych salonach dilerskich Suzuki w całej Polsce, podczas których poznamy najnowszą wersję kultowego miejskiego hatchbacka Suzuki Swifta.

Dowiedz się więcej
13.05.2024

Stypendia dla najzdolniejszych pięściarek i pięściarzy

Polski Związek Bokserski podczas uroczystej gali TOP 50 wręczył stypendia dla najlepszych zawodniczek i zawodników boksu olimpijskiego.

Dowiedz się więcej
06.05.2024

Suzuki Ignis i Vitara na topie dorocznego rankingu ADAC!

Niemiecki automobilklub ADAC opublikował raport usterkowości za 2023 rok, który objął 156 modeli samochodów wyprodukowanych w latach 2014 – 2021.

Dowiedz się więcej
30.04.2024

Spotkanie dilerów Suzuki przy nowym Swifcie

W Warszawie odbyło się czterodniowe szkolenie poświęcone modelowi Suzuki Swift, który w kwietniu wjechał do Europy.

Dowiedz się więcej